W ostatnich latach biżuteria na zamówienie staje się coraz bardziej modna. Coraz popularniejsze stają się także inskrypcje łacińskie, dzięki wierze w wielką wiedzę starożytnych. W tym artykule przyjrzymy się temu trendowi i zobaczymy, na jakie łacińskie frazy dotyczące mądrości warto zwrócić uwagę na naszych dekoracjach. Zdobądź biżuterię swoich marzeń z wygrawerowaną wiadomością!

Dlaczego nie polski? Łacińskie zdania na życie?

Chociaż bardzo cenimy nasz język ojczysty, język polski może być dla nas czasem wyzwaniem. Ponieważ przysłowie polskie jest dłuższe niż przysłowie łacińskie, przysłowie polskie trudniej zmieścić w zwartej przestrzeni. W rezultacie łacińskie przysłowia o życiu mają większe zastosowanie.

Łatwiej jest wymówić łacińskie terminy, takie jak „mądrość”
Ponadto łacina, będąc od dawna lingua franca, uważana jest za język wyższy, używany do opisu rzeczywistości bliższej sacrum niż profanum. Wydaje się, że są to główne powody, dla których uwielbiamy nosić biżuterię ze starymi rzymskimi napisami. Nasi przodkowie w kulturze europejskiej mieli wiele do powiedzenia na temat życia, zgodnie z tym, czego dowiedzieliśmy się o ich pismach.

CZYJE ZDANIA GRAWEROWANE SĄ ZGODNE?

Te łacińskie powiedzenia o mądrości są jednymi z najważniejszych, które należy znać:

Pokonując przeszkody, w sierpniu można osiągnąć niesamowite rzeczy.

(Adulescentia to okres nauki, ale żaden wiek nie jest za późno na rozpoczęcie);

Nie da się przebić szczytu ściany młotem kowalskim.

Jak mówi przysłowie, „kostka została rzucona”, a wyniki są już dostępne”.

Jako ludzie nie jesteśmy świadomi naszego własnego istnienia (człowiekiem jest kochać, ludzkim jest przebaczać).

Starożytne maksymy i cytaty wydają się nadal aktualne.

Biżuteria z łacińskimi słowami i zwrotami, które wyrażają myśli o życiowej podróży

Biżuteria wykonana z najwyższą starannością z metali szlachetnych najwyższej jakości jest tak samo trwała i ponadczasowa jak nasze wyroby. Łacińskie słowo o życiu na biżuterii. Zarówno srebrna, jak i złota powierzchnia bransoletki lub pierścionka może zyskać na oryginalnym grawerunku.