Planujesz oświadczyć się ukochanej osobie i szukasz pomysłów na idealny pierścionek zaręczynowy? Pomożemy Ci dowiedzieć się, jak znaleźć najlepszą.

Który metal jest lepszy na pierścionek zaręczynowy, srebrny czy złoty?

Puryści zawsze będą preferować złoto jako symbol jakości i bogactwa. Chociaż tańsza próbka z niższą ceną może być kusząca, zdecydowanie zaleca się najwyższą jakość w przypadku biżuterii zaręczynowej.

Czy to możliwe, że nasza wybranka nie lubi złota i zamiast tego woli srebro? Nie pomyl niechęci do żółtego złota z niechęcią do samego metalu. Ponieważ wiele młodych dziewcząt woli biżuterię srebrną, pierścionki zaręczynowe z białego złota są najlepszą opcją na rynku jubilerskim. Oprócz białego i żółtego złota możemy również postawić na kombinację. Jeśli nasza ukochana ma skłonność do zmiany biżuterii, kolorystyka powinna jej się spodobać, ponieważ pierścionek będzie świetnie wyglądał z tym, co zdecyduje się nosić.
Tytan, pallad i wolfram to popularne nowe materiały jubilerskie. Jednak ten styl biżuterii jest wykonywany tylko przez kilku jubilerów i niewiele kobiet jest nim zainteresowanych. Rozumiemy, że jest to niezwykłe, ale jeśli ukochana osoba jest romantycznym tradycjonalistą, zdecydowanie zalecamy trzymanie się złota jako opcji. Pomimo tego, że platyna jest najdroższą opcją, większość kobiet woli złoto.

Jaki kamień wybrać?

Po tym, jak zdecydowaliśmy się na metal, pozostaje nam tylko kamień. Panowie coraz częściej wybierają kolorowe kamienie takie jak topaz, rubin, szafir i szafir. Te rzadkie kamienie szlachetne są oszałamiające, ale pamiętaj, że kolorowe kamienie mają wyraźny wygląd i mogą nie pasować do wszystkiego.

Diamenty są nadal najpopularniejszym wyborem, podobnie jak zalecenia jubilerów dotyczące diamentowych pierścionków zaręczynowych. Ten kamień jest deklaracją miłości, która przetrwa próbę czasu. Najczęściej spotykane są białe diamenty, które w połączeniu z żółtym lub białym złotem tworzą wykwintny i ponadczasowy wygląd.

Jedynym sposobem na zarysowanie najtwardszego minerału na planecie jest inny diament, który z łatwością zarysuje wszystko inne. Diament nie zostanie uszkodzony przez zużycie biżuterii. Ze względu na ryzyko obrażeń, jubilerzy zdecydowanie odradzają stosowanie kamieni półszlachetnych, takich jak turkus czy lapis lazuli.

Czy cyrkon cyrkon cyrkon cyrkon cyrkon cyrkon cyrkon cyrkon

Nawet jeśli masz napięty budżet i nie chcesz brać kredytu na zakup, wybór pierścionka zaręczynowego z cyrkoniami to zły pomysł. Jedną z głównych wad kamieni wytworzonych przez człowieka jest to, że są uważane za mniej szlachetne i wartościowe niż kamienie naturalne. W dniu zaręczyn kobiety często noszą złotą biżuterię z cyrkoniami, aby poczuć się wyjątkowo. Inną kwestią jest to, że cyrkonie nie trwają tak długo jak diamenty. Cyrkonie wyraźnie tracą swój blask już po krótkim czasie użytkowania. Wydają się być bez życia. Z drugiej strony diamenty zachowują swój blask i blask nawet po dziesięcioleciach użytkowania.

Warto również zauważyć, że pierścionki zaręczynowe z brylantami można teraz kupić za mniej niż 500 zł, więc jeśli szukasz czegoś nieco tańszego, zdecydowanie radzimy wybrać mniejszy, prawdziwy pierścionek z brylantem.