Propozycja to piękny czas wypełniony kilkoma bodźcami. Światy zakochanych wywracają się do góry nogami pod wpływem silnych emocji, nagłych przemian i wyobrażeń o najbliższej przyszłości. Dodatkowo istnieje pierścionek zaręczynowy, który wywołuje reakcje emocjonalne. Niektóre osoby uważają, że jest to wystarczająco ważne, aby pobić rekordy. Jednak najdroższy pierścionek na świecie jest ograniczony do jednej kobiety. Jak stała się tak sławna?

Ile jest wart najdroższy na świecie pierścionek i kto jest jego właścicielem?

Do niedawna pierścionek aktorki Elizabeth Taylor miał wybitne wyróżnienie najdroższego pierścionka na świecie. Richard Burton wydał 9 milionów dolarów na pierścionek, który ważył 33,19 diamentów. Podczas gdy jej związek z facetem przechodził wzloty i upadki, aktorka często pojawiała się z klejnotem.

W 2017 roku rosyjski oligarcha pobił rekord, podarowując swojej narzeczonej Kseni Tsaritsina 70-karatowy pierścionek z brylantem. Aleksiej Szapowałow podobno wydał na niego ponad 37 mln zł. Kamień jest ogromny, a jego blask przyciąga uwagę kilku oszołomionych widzów.

W Dubaju dziewczyna jest modelką. Poślubiła Shapovalova w 2018 roku po zdobyciu tytułu najpiękniejszej damy Rosji. Przyjęcie było równie wystawne jak pierścionek. Panna młoda przybyła w dwóch strojach, a na korytarzu pojawił się ośmiopiętrowy tort.

CZY W NIEMATERIALNYM ZWIĄZKU TO NAJDROŻSZY PIERŚCIEŃ NA ZIEMI?

Pierścionek noszony przez księżną Dianę regularnie pojawia się w rozmowach na temat najdroższej biżuterii zaręczynowej. Chociaż obecnie jest wyceniany na „zaledwie” 28 000 funtów, wielu uważa go za cenny ze względu na jego historię. Charakterystyczna osobowość księżnej Walii, nieszczęśliwe małżeństwo i tragiczna śmierć zainspirowały rodzinę królewską do utożsamienia pierścienia z licznymi wspomnieniami. Uderzył w palec Kate Middleton w 2010 roku. Ta dama jest radosną żoną księcia Williama. W rezultacie pierścień może pochwalić się intrygującą historią. Jest nieoficjalnie znany jako najbardziej kosztowny pierścionek na świecie pod względem wartości sentymentalnej.