To pytanie wydaje się proste na pierwszy rzut oka. Aby prawidłowo zabezpieczyć zegarek na nadgarstku, należy przestrzegać kilku wskazówek.

Czy lubisz oglądać lewą czy prawą ręką?

Generalnie uważa się, że zegarek należy nosić na lewym nadgarstku. Nie jest to jednak twarda i szybka zasada. To, że zegarek nosi się na lewą rękę, a nie na prawą, nie wynika z norm etykiety, ale raczej ze zwyczajnych zjawisk społecznych. Ponieważ wygodniej jest nosić zegarek na lewej ręce, decydujemy się to zrobić. Ponieważ osoby praworęczne mają lżejszy ciężar na lewej ręce, noszenie zegarka przede wszystkim nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych zadań. Po drugie, wygodniej jest używać prawej ręki do obracania koronki i ustawiania zegarka niż lewej (jeśli jesteś praworęczny). Zegarek noszony na mniej dominującej ręce jest również mniej podatny na uderzenia i otarcia.

To, że zegarek nosi się na lewym nadgarstku, a nie na prawym, podyktowane jest potrzebą wygody i estetyki. Wygląda na to, że noszenie zegarka na prawej ręce jest błędem. Nosząc zegarek na prawym nadgarstku, unikniemy popełnienia większej wpadki (co jest szczególnie ważne, gdy jesteśmy leworęczni). Generalnie najlepiej trzymać się założenia, że ​​nasze zegarki powinniśmy nosić na nadgarstku, który jest dla nas… najwygodniejszy.

Jaki jest właściwy sposób noszenia zegarka?

Jeśli chodzi o zakładanie zegarka, należy pamiętać o kilku innych przepisach. Jeśli chodzi o pewne zasady (takie jak wybór nadgarstka), praktyka jest ważniejsza niż savoir vivre.

Oto szczegóły:

Mężczyzna nigdy nie powinien luźno nosić zegarka na nadgarstku. Obrót zegarka o 360 stopni na nadgarstku jest uważany za nieodpowiedni. Gdy zegarek jest prawidłowo noszony, powinien poruszać się lekko w górę iw dół nadgarstka, gdy użytkownik się porusza. Zegarki damskie natomiast są zwolnione z tej reguły. W tym miejscu jest więcej swobody. Zegarki damskie można nosić bezpiecznie lub luźno na nadgarstku, podobnie jak bransoletki, w zależności od stylu.
Nie zaleca się noszenia zegarka zbyt mocno. Jeśli zegarek zostawia ślad na nadgarstku, prawdopodobnie jest za ciasny i należy go wyregulować. Możesz szybko stwierdzić, ile „luzu” jest w bransoletce lub pasku, patrząc na to. Pomiędzy nadgarstkiem a paskiem zegarka powinna być wystarczająco duża przestrzeń, abyś mógł wygodnie umieścić mały palec z nadgarstka między nimi.
Może minąć kilka dni, zanim skórzany pasek „dopasuje się” do kształtu nadgarstka. Do tego czasu nie będziemy mogli wprowadzać żadnych zmian.
O ile ramię nie jest skręcone, zegarek powinien być w pełni widoczny tylko w koszuli z długimi rękawami. Stojąc, zegarek należy schować za mankietem koszuli, aby nie był widoczny.
Nigdy nie zakładamy zegarków na mankiety koszul, ponieważ jest to zbyt niewygodne.
Do aktywności sportowych takich jak bieganie czy jazda na rowerze zalecany jest zegarek z gumowym paskiem lub z odpowiednio założoną bransoletą (odpowiedni luz). Podczas aktywności zwiększa się stopniowo objętość nadgarstka, a pasek należy lekko rozluźnić, aby nie uciskał nadgarstka.
Jak widać, istnieje kilka wskazówek, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o odpowiednie noszenie zegarka. Należy o tym pamiętać i jak najszybciej po zakupie dopasować nowy zegarek do nadgarstka. Oprócz dostarczania zegarków na rękę bardzo ważne jest, aby sklep stacjonarny, który je oferuje, oferował również możliwość skrócenia i modyfikacji bransoletki lub przecięcia gumowego paska. Następnie upewnimy się, że zegarek dokładnie przylega do naszego nadgarstka.